تبلیغات
بهار سبز - شادی برای زندگی بهتر !!

بهار سبز

**کاش در کتاب قطور زندگی،سطری باشیم به یادماندنی،نه حاشیه ای از یاد رفتن**

به نام او كه شادی را آفرید،
چشمها را باید شست جور دیگر باید دید، زیر باران باید رفت

نیاكان ما بدون تردید شادترین مردمان جهان بودند و رسم شاد زیستی را زرتشت برای آنان به یادگار گذاشت می گویند نخستین معجزه زرتشت خندیدن وی در بدو تولد بوده است. پارسیان شادی را آفریده خدا می دانستند در كتیبه های هخامنشی هم جشن و شادی ودیعه ای الهی خوانده می شد علاوه بر جشن های دوازده ماه سال جشنهای دیگری مانند جشن نوروز جشن سده جشن طبیعت و غیره داشتند كه در آن به شادی و پای كوبی می پرداختند.

بقیه در ادامه مطلب...

______________________________________________________


 

 

به نام او كه شادی را آفرید،
چشمها را باید شست جور دیگر باید دید، زیر باران باید رفت

نیاكان ما بدون تردید شادترین مردمان جهان بودند و رسم شاد زیستی را زرتشت برای آنان به یادگار گذاشت می گویند نخستین معجزه زرتشت خندیدن وی در بدو تولد بوده است. پارسیان شادی را آفریده خدا می دانستند در كتیبه های هخامنشی هم جشن و شادی ودیعه ای الهی خوانده می شد علاوه بر جشن های دوازده ماه سال جشنهای دیگری مانند جشن نوروز جشن سده جشن طبیعت و غیره داشتند كه در آن به شادی و پای كوبی می پرداختند.

 

براستی چرا جامعه ما شاد نیست آیا زمان ان نرسیده كه طرحی نو در اندازیم و فرهنگ شادی و شاد زیستی را احیا ء كنیم؟ آیا می دانید رضایت و شادی در سایه سلامت روان در جامعه بروز می یابد. قصد آن نداریم كه به آنچه درجامعه می گذرد بپردازیم تنها چیزی كه می توانیم آن را تغییر دهیم خودمان است و آن هنگام است كه دنیای ما نیز تغییر خواهد كرد هدف از زندگی این است كه شاد باشیم و از زندگی لذت ببریم. شادی حالتی ذهنی و درونی است بدانید كه زندگی یك كلاس درس است و ما باید دانش آموز مادام العمر این كلاس باشیم و هیچ گاه یادگیری را متوقف نكنیم.

"هر كس یادگیری را متوقف كند پیر است خواه در سن 20 سالگی باشد یا 80 سالگی و هر كس یاد گیری را ادامه دهد و آنرا متوقف نكند همواره جوان می ماند " (هنری فورد).
نخستین قدم آنست كه شخصیت خود را كشف كنید امیال آرزوها خصوصیات خود نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید شادی وخوشی را هنگامی در آغوش می گیریم كه بتوانیم به عمیق ترین زوایای روح و ذهن خود دست یابیم هدف از زندگی این است كه ما مطرح باشیم به حساب بیاییم و هدفی را دنبال كنیم.

به زبان دیگر، باید میان بودن و نبودن ما تفاوتی وجود داشته باشد بخش مهمی از زندگی تلاش برای شكوفا شدن و رسیدن به حداكثر توانمندی هاست. ارزش و احترام خود را بدانید و بوجود خود افتخار كنید. شخصیت خود را به بهای چیزهای بی ارزش نفروشید. تمام توان خود را صرف تداوم اندیشه های مثبت كنید زیرا تنها از این طریق می نوانیم شاد زیستن خود را تضمین كنیم افكار شاد و سلامت داشته باشید سلامتی را حق مسلم خود بدانید با خود ملایم باشید و خود را دوست داشته باشید مراقب افكارتان باشید آنها حرفهای شما و حرفهایتان اعمالتان را تشكیل می دهند كلمات نقش بسیارمهمی در زندگی ایفا می كنند با تلقین پندارهای مثبت می توانید آنچه كه می خواهید بشوید لیستی از من هستم ها درست كنید وآن را آهنگ زندگی تان كنید.

در تمام مراحل حیات در آهنینی برروی گذشته و هیمنطور پرده فولادینی بر روی آِینده بكشید و آنوقت با اطمینان خاطر امروز را بگذرانید، در حال زندگی كنید.

 

در زندگی همه ما لحظات و عناصر شادی آفرین و غمناك به وفور وجود دارد باید دانست كه این لحظات گذرا هستند اگر خودمان بخواهیم. غم وغصه را در وجود خود متوقف كنید .جمله "این نیز بگذرد"را از یاد نبرید از شكست نهراسید شكست آغاز راه پیروزی است آنرا یك تجربه معنا كنید.
بدانید كه هیچ موفقیتی آسان به دست نمی آید مگر آنكه بهای آنرا خودمان بپردازیم انسانهای موفق قصه زندگی پر رنجی دارند.
هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نكنید بدانید موجودی استثنائی هستید كه می توانید دنیا یی را تكان دهید.
مشكلی وجود ندارد كه قابل حل نباشد به جای گریختن و درخود فرورفتن با آن به مقابله بر خیز.

شما هنگامی پیروز هستید كه در آنچه راجع به آن فكر میكنید یا انجام كاری كه در پیش دارید استوار وثابت قدم باشید. برای انجام كارهای بزرگ نه قدم های بزرگ كه باید قدم های كوچك بسیاری برداشت.
در سقف كتابخانه كنگره امریكا پنج كلمه منقش شده است "نظم اولین قانون آسمانی است " دركارها و زندگیتان نظم داشته باشید.

پیش از خواب دعا كنید تا مطمئن شوید نیرویی بزرگتر حافظ شماست .
پایان هر شدتی فرجی است وآخرین مرحله بد شانسی ابتدای ترقی است.
یادتان باشد رویای امروزتان واقعیت فرداست آن را آنطور كه می خواهید بیافرینید

روزتان را با شكرگذاری شروع كنید شكر گذار بودن و قدردان بودن، ذهنتان را به انر‍‍ژیهای آفرینش نزدیك می كند.
قانون موفقیت را برا ی خود وضع كنید به خود بگویید كه در انجام هر كاری موفق می شوید.
هرگز بیكار نمانید.
لازمه زندگی اعتماد بنفس ورضایت از خود است كوشش كنید قابلیتهای خود را افزایش دهید هنرهای تازه یاد بگیرید و ابتكار وخلاقیتی از خود نشان دهید .شما می توانید بیش از صد سال عمر كنید ولی هنوز فعال وپویا باشید.

همیشه راجع به خود ووضعیت خود به طور مثبت فكر كنید همیشه از خود به خوبی یاد كنید ومرتبآ"زندگی را به گونه ای كه دلخواه شماست تصور كنید تا از این طریق الگوهای رفتاری مثبت را به زندگی خود جذب كنید .

به نوار های احساس بر انگیز گوش كنید وكتابهایی كه در زمینه موفقیت نوشته شده را با اشتیاق بخوانید .از بیان مثبت استفاده كنید و وقت خود را با كسانی بگذرانید كه می توان از آنها چیز تازه آموخت .
به دیدن مكان های زیبا وآرامش بخش بروید كتابخانه ها موزه ها پارك ها دیدن فیلم وغیره بروید این كار روحیه شما را بالا می برد.

به دیگران كمك كنید تا شما هم ازكمك های دیگران بهره مند شوید.
ارتباطات اجتماعی خود را بیشتر كنید ودوستان جدید پیدا كنید ولی قدیمیها را ازیاد نبرید .

دید وسیع نسبت به زندگی داشته باشید خوشبین باشید افراد شاددیگران را بیشتر مجذوب خود می كنند.
اززندگی لذت ببرید وكارهایی را كه دوست دارید انجام دهید.

 

 

Bahareh


نوشته شده در شنبه 26 دی 1388 ساعت 12:02 ب.ظ توسط رخساره نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Template By : Pichak